To już było

Targi Organizacji Pozarządowych Powiatu Ostródzkiego TOPPO 2015

W Ostródzie w dniach 27 – 28.06.2015r. odbyły się Targi Organizacji Pozarządowych Powiatu Ostródzkiego. W tym wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele Stowarzyszenia „Niezależni Ostródzianie”. Targi rozpoczęły się przemówieniami Marka Gustawa Brzezina – marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, Andrzeja Wiczkowskiego – starosty powiatu ostródzkiego, Dariusza Struka – sekretarza miasta Ostródy.

 

Czy ostródzkie plaże są bezpieczne?

Jest środek lata, upały zachęcają do pobytu nad jeziorami. W naszym mieście można znaleźć wiele miejsc, gdzie mieszkańcy i turyści mogą się wykąpać, poopalać, zrelaksować. Tylko czy zrobiono wszystko, by te miejsca były bezpieczne? Czy radni, mający w swoich okręgach takie miejsca, należycie przygotowali je wraz z burmistrzem do sezonu letniego? W mieście mamy oficjalnie dwie plaże.

 

Festiwale w Ostródzie - prawdziwa promocja miasta

Już od jakiegoś czasu chciałem zmierzyć się z tym tematem. Mieszkam z rodziną w Ostródzie od siedmiu lat. Wcześniej, jeszcze w Olsztynie, dużo słyszałem o ciekawych imprezach, które latem są organizowane w Ostródzie. Kabarety, akcje ogólnopolskich mediów, Festiwal Ognia i Wody (niestety już nie u nas), koncerty i mnóstwo innych atrakcji. Mam wielu przyjaciół w kraju i naprawdę dużo dobrego kojarzy im się z naszym miastem. W Olsztynie mają prawdziwego „gula w gardle”, że u nich, na tle Ostródy, latem jest zwyczajnie nudno.

 

 

Przemyślenia w podróżach tam i z powrotem, czyli kołatające się myśli pośród turkotu kół pociągu relacji Ostróda – Olsztyn w te i nazad

Twórzmy Ostródę równych szans już dziś, aby nie martwić się o jutro.

Trudno mi zaakceptować to, co widzę. Rzeczywistość, w której tak wiele osób zmaga się z dojazdami do pracy m.in. do stolicy regionu, jest i będzie zawsze kłopotem. Poszukiwanie możliwości zatrudnienia odpycha nas coraz dalej od naszej małej ojczyzny, od naszej Ostródy. Dalej i dalej, i dalej. Tylko krok już od tego, by na stałe opuścić nasze urocze małe miasto. Czy to Olsztyn, czy to Warszawa lub Londyn - wynik jest taki sam: nie ma nas tam, gdzie powinniśmy i chcemy być.

Wspomnienia po urlopie

Wakacje, urlopy, wczasy, a nawet krótkie wyjazdy -i zawsze można coś ciekawego z nich przywieźć.
W naszej kulturze funkcjonuje powiedzenie, że podróże kształcą i tak  z pewnością jest.
Ale do sedna.
Tegoroczny krótki urlop spędziłam z rodziną i znajomymi w Karpaczu, mieście położonym w Karkonoszach u stóp Śnieżki.

Jak zapracować na emeryturę w Ostródzie…?

Jakiś czas temu moja przyjaciółka była na rozmowie kwalifikacyjnej w jednej z dużych polskich sieci handlowych. W pewnym momencie padło pytanie: „Czego Pani oczekuje od naszej sieci?” Moja przyjaciółka bez namysłu odpowiedziała: „Marzę, aby być zatrudniona na podstawie umowy o pracę”. Przez chwilę zapadła cisza, a następnie zadano jej kolejne pytanie.

To takie prozaiczne - umowa o pracę - ale jakże pożądane przez naprawdę wiele osób w naszym mieście. Nie wiem, jak to jest w innych branżach, ale jeżeli chodzi o handel, moje obserwacje są zatrważające.

Ostródzianie - do wyborów!!!

My wszyscy jako wyborcy czujemy się oszukani. Oszukani, gdyż nie mamy wpływu na to, jak partie polityczne zarządzają NASZYM krajem. Nie liczą się z nami i często odnosi się wrażenie, że uprawiają politykę antyspołeczną. Jeśli chodzi o wybory parlamentarne głosujemy na listę, a nie na konkretnego polityka. Do Sejmu dostają się kandydaci z pierwszych miejsc na listach wyborczych - nie zawsze ci, na których oddano najwięcej głosów. Wielu twierdzi, że to pseudodemokracja. Stąd taka niska frekwencja na wyborach.

Ostróda to wyjątkowe miasto

To nie pierwszy raz, kiedy chcę poruszyć temat „wyjątkowości Ostródy”. Mieszkam w tym mieście już od kilkunastu lat, a mimo to nie mogę się przyzwyczaić. O czym piszę? Otóż zdumiewa mnie mściwość, bezwzględność i brak wyobraźni niektórych osób. Zacznę jednak od początku…

Już dwa lata temu powstał KWW Niezależni Ostródzianie, który przekształcił się w stowarzyszenie. Są w nim ludzie wykonujący różne zawody, z różnym wykształceniem, z różnymi pasjami i zainteresowaniami, w różnym wieku. Łączy nas wszystkich jedno – nasza Ostróda.

Jeszcze nie wszystko stracone

Ładna pogoda na dworze sprzyja częstym spacerom. Na nich spotykam ludzi, z którymi można porozmawiać na wiele ciekawych tematów. Bardzo często podczas tych rozmów mówimy o Ostródzie. Kilka razy zdarzyło mi się, że usłyszałam  (…) w naszym mieście nie dzieje się zbyt wiele dla mieszkańców, a w zasadzie nie dzieje się nic. Jest jeszcze gorzej niż było! Płace są coraz niższe, wczasy pod gruszą zabierane, premie niewypłacane, a życie coraz droższe. Człowiek cieszy się, że ma pracę, ale ta coraz niższa pensja, to tragedia. (…) Podczas referendum obiecaliście zmiany. To wy przeprowadziliście referendum, jesteście więc teraz odpowiedzialni za to, że nie jest lepiej, tylko gorzej.

Pięknie żyć - młodym ostródzianom ku rozwadze

Pierwszego sierpnia przeżywać będziemy 70. Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. Przez ogromny szacunek, a wbrew wszelkim tubylczym zaprzańcom, piszę dużą literą. Zaprzańców u nas dostatek. Przyzwyczaili nas do swej obecności. Przy okazji tak ważnej dla Polaków rocznicy bohaterskiego czynu zbrojnego kolejny raz ujawnią się dopuszczając się zdrady wspaniałych ideałów BRATERSTWA i SŁUŻBY oraz ludzi, którzy potrafią pięknie umierać i PIĘKNIE ŻYĆ – jak napisał w ostatnim akapicie ostatniego rozdziału „Kamieni na szaniec” Aleksander Kamiński (posłużyłem się wyd. IX, Wydawnictwa „Śląsk”, Katowice 1978 r., s. 163.).

Strony

Subskrybuj RSS - To już było